Chludowianie na śniegu

Pierwszy tydzień ferii, to standardowo czas na obóz zimowy.

W tym roku naszym celem była Przesieka, wieś położona w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi.

Po drodze na obóz odwiedziliśmy Domachowo – ośrodek folkloru biskupiańskiego, w którym pielęgnuje się dbałość o przetrwanie i czystość regionalnych tradycji, autentyczność gwary i przyśpiewek. Zwiedziliśmy drewniany kościół św. Mikołaja – najstarszy kościół zrębowy na świecie, a w Biskupiańskim Gościńcu spotkaliśmy się z reprezentacją Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego.
Przesieka przywitała nas przecudną zimą. Śnieg pokrywał drzewa, krzewy, dachy, płoty i drogi… Kolacja pachniała już z daleka, a po wejściu na stołówkę, od razu wiedzieliśmy, że głodni chodzić na pewno nie będziemy.
Obóz, dzięki przepięknej pogodzie i intensywnym treningom, minął nam bardzo szybko. Ćwiczyliśmy nowe kroki, nowe układy, uczyliśmy się śpiewać nowych przyśpiewek. Oczywiście oprócz tańca nie zabrakło zabaw i spacerów po śniegu. Wybraliśmy się na wycieczkę do Wodospadu Podgórnej, gdzie znajduje się morsowisko. Podczas gdy nam marzły nosy, morsy z uśmiechem zanurzały się w lodowatej wodzie. Na śniegu stworzyliśmy z naszych tancerzy ogromny napis Chludowianie, zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszego bałwana oraz oddaliśmy się szalonym zjazdom z pobliskiej górki.
Jak zwykle był to czas, w którym poszerzyliśmy swoje umiejętności, ale i mieliśmy wiele radości ze wspólnego przebywania.