Chwała Bohaterom

11 listopada, to dzień podniosły ale i też dzień radosny – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspominamy w tym czasie tych, którym zawdzięczamy ten stan rzeczy oraz cieszymy się, że możemy żyć w wolnym kraju.
Jak co roku przedstawiciele naszego zespołu wzięli udział w gminnych obchodach tego Święta. W dniu 10 listopada uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Chludowie oraz złożyliśmy, wraz z innymi delegacjami, kwiaty pod pomnikiem Romana Dmowskiego, który znajduje się przy klasztorze Ojców Werbistów w Chludowie. Natomiast 11 listopada wspólnie uczciliśmy niepodległość w Golęczewie. Tutaj nasza delegacja złożyła kwiaty pod Figurą NMP Królowej Korony Polskiej.
             Dodatkowym elementem obchodów Święta Niepodległości w Chludowie była w tym roku „Wieczornica patriotyczna” przygotowana przez nasz zespół. W koncercie wzięły udział prawie wszystkie grupy naszego zespołu. W pierwszej i drugiej części zaprezentowaliśmy układy poloneza w wykonaniu grupy najstarszej i studenckiej, młodzież, dzieci a potem chór przedstawiły pieśni patriotyczne, wybrzmiały także bardzo szczere i wzruszające słowa wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. W trzeciej części wieczornicy nawiązaliśmy do obchodów 11 listopada w Poznaniu, czyli do ul. św. Marcina i nucąc melodię piosenki przyglądaliśmy się oczami wieszcza okolicom placu Mickiewicza. Na zakończenie wszystkich uczestników zaprosiliśmy na mały rogalowy poczęstunek.
Zdjęcia z profilu facebook Gmina Suchy Las.