Obóz zimowy w Porszewicach – pierwsze dni

Gdy nasi starsi koledzy z Zespołu podbijają Europę, my wyjechaliśmy na zimowy obóz, tym razem do pięknego ośrodka w Porszewicach, nieopodal Łodzi. Miło spędzamy czas!

W poniedziałek, przyjęło nas bardzo gościnnie łódzkie Experymentarium. Niesamowite wrażenia w kosmicznym tunelu, a potem szukanie odpowiedzi na pytania jak, dlaczego, po co, doświadczanie, dotykanie itd. Chcemy poznać, chcemy zrozumieć!

Po przyjemnościach, przyjemna praca… TANIEC I ŚPIEW.


We wtorek spędzaliśmy czas równie przyjemnie. Zaczęliśmy od Muzeum Kinematografii, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach „Plecak pełen przygód”. Mieliśmy okazję poszukiwać ekwipunku bajkowych bohaterów Bolka i Lolka w pięknych wnętrzach muzeum. Potem przenieśliśmy się na chwilę do świata bajek, bawiąc się w różnych sceneriach.

Na zakończenie uczestniczyliśmy w projekcji starych bajek.

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Włókiennictwa. Zwiedzaliśmy stare fabryki, byliśmy na pokazie maszyn w ruchu oraz na prezentacji działania maszyny parowej. Braliśmy udział w warsztatach, na których poznawaliśmy łódzkie legendy.

I znowu było miło, fajnie i przyjemnie!

A po przyjemnościach, przyjemna praca… TANIEC I ŚPIEW.


No i nadeszła środa – to już trzeci dzień. Podczas, gdy młodsi oglądali seans w planetarium, do ośrodka dotarła zmęczona grupa madrycka, by po odpoczynku z zapałem i energią brać udział w zajęciach programowych. W dodatku uczą nas hiszpańskiej kolędy!!!