Obozowe opowieści.

Wakacje i kolejny pracowity obóz za nami. W tym roku nasze obozowe chwile spędziliśmy w nadmorskiej miejscowości – Międzywodzie. Zanim dotarliśmy na miejsce odwiedziliśmy Kamień Pomorski. W nim zajrzeliśmy do jednaj z największych i najnowocześniejszych marin południowej części Morza Bałtyckiego, wstąpiliśmy do katedry, w której są piękne barokowe organy i w której odbywa się corocznie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.
Międzywodzie i morze przywitały nas piękną pogodą. Wyjeżdżając nikt się nie spodziewał, że słońce będzie nam towarzyszyło calutki tydzień. Od niedzieli rozpoczęły się nasze standardowe zajęcia czyli taniec, śpiew, śpiew i taniec, a nimi znalazł się czas na przyjemności, czyli pluskanie się w Bałtyku.
Podczas obozu, poza morskimi kąpielami i zajęciami, mieliśmy okazje zaprezentować się mieszkańcom i turystom. W poniedziałek, 15 sierpnia, w naszych pięknych strojach wzięliśmy udział we Mszy świętej, a po niej, na mini scenie przed kościołem, wystąpiliśmy dla licznie zgromadzonej publiczności.
Koncertową powtórkę daliśmy w czwartek. Najpierw nagraliśmy „challenge” dla Gabrysia. Przy ułożonym z szyszek logo i napisie ZPiT Chludowianie oraz przy wtórze naszych niestrudzonych akordeonistów, zatańczyliśmy kaczuszki. Po tym nagraniu wystąpiliśmy w świetle latarni ulicznej dla personelu ośrodka, w którym mieszkaliśmy.
W piątkowy poranek, po śniadaniu, w świetnych humorach, choć trochę zmęczeni, wyruszyliśmy do Chludowa. Nie był to jednak koniec naszego intensywnego tygodnia. Prosto z autokaru udaliśmy się na wspaniały koncert, w ramach XX Światowego Przeglądu Folkloru Integracje 2022. Z zapartym tchem oglądaliśmy występy naszych kolegów z Turcji, Słowenii, Ekwadoru, Kolumbii, Polski i Serbii.