Raz do roku są Dożynki….

W sierpniu każdego roku przeżywamy szczególny dla rolników czas – Dożynki. Chludowianie, jako Zespół, włączają się oczywiście w te uroczystości. W tym roku, zaraz po obozie, 22 sierpnia byliśmy w Dominowie – grupa studencka oraz w Witkowie i Lusowie – grupa młodzieżowa i dorosła. 28 sierpnia nie mogło zabraknąć nas oczywiście na Dożynkach parafialno-gminnych w Chludowie, a 29 sierpnia młodzież i dorośli występowali podczas Dożynek gminnych w Goślinowie.

Podczas każdej uroczystości przeprowadziliśmy Obrzęd składający się z części chlebowej oraz z części wieńcowej.

Dodatkowo w Chludowie poza Obrzędem, nasz zespól zadbał o oprawę Mszy Świętej i korowodu – wzięli w tym udział przedstawiciele wszystkich grup. Nasi członkowie przygotowali piękne kotyliony, wieniec, plakaty i bukiety ziół, namalowali banery, zorganizowali quiz dożynkowy, poprowadzili mistrzostwa świata w turlaniu balotów, a dziewczyny ze starszej grupy dzielnie zaplatały warkocze wszystkim chętnym.

Jak widać Chludowianie, w trakcie naszych Dożynek,  to nie tylko chwila występu, ale ogromna praca przed, w trakcie i po zakończeniu całej uroczystości.

Cieszymy się bardzo, że w tym roku, w słonecznej aurze i radosnej atmosferze mogliśmy świętować Dożynki, które dla nas, poza pracą włożoną w ich przygotowanie, są wielką przyjemnością i okazją nie tylko do występów, ale także do spotkania wielu miłych i życzliwych ludzi.