Statuetka „Dębowego Liścia”

Szanowni Państwo,

Z radością pragniemy poinformować, że w tym roku najważniejsza nagroda w gminie Suchy Las, statuetka „Dębowego Liścia”, została przyznana Zespołowi Pieśni i Tańca Chludowianie, jako organizacji, której działalność kulturalna rozsławia gminę Suchy Las w kraju i za granicą. Jest to dla Nas wielki zaszczyt i wyróżnienie.
Chludowianie to 23 lata historii. Nie sposób policzyć i wymienić wszystkich, którzy przez ten czas byli częścią Zespołu i dołożyli cegiełkę do jego rozwoju. Serdecznie dziękujemy wszystkim tancerzom, rodzicom i przyjaciołom Zespołu – to również dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu i ciężkiej, często niewidocznej pracy, dzisiaj możemy cieszyć się z tej nagrody.

Korzystając z okazji chcemy wymienić osoby, które w sposób szczególny zapisały się w historii Zespołu i dzięki którym Chludowianie stali się artystyczną wizytówką gminy Suchy Las. Na zawsze w naszej pamięci pozostanie śp. Pan Kazimierz Brdęk, który swoją postawą i wielkim sercem rozbudził w grupie młodych ludzi zamiłowanie do folkloru i wydobył skrywane dotąd talenty. Pamiętamy również o wspaniałych muzykach śp. Panu Bogdanie Chołdrychu oraz śp. Panu Stanisławie Furmanku.

Szczególne podziękowanie składamy osobom, dzięki których pracy i zaangażowaniu Zespół nieustannie rozwijał się i osiągnął obecną pozycję:

  • założycielowi Zespołu Panu Jarosławowi Krajewskiemu,
  • byłym członkom zarządu Stowarzyszenia ZPiT Chludowianie: Monice Jabłuszewskiej, Beacie Ciślak, Marii Krajewskiej, Przemysławowi Winieckiemu i Jakubowi Glurze,
  • byłym choreografom, instruktorom tańca, nauczycielom śpiewu: Dariuszowi Nowikowi, Sławomirowi Kalinowskiemu, Dariuszowi Stockiemu, Barbarze Roszak, Renacie Lis oraz Lilianie Tarnowskiej.

Pragniemy podziękować również obecnym choreografom: Renacie Banaszewskiej, Tomaszowi Szarkowi, instruktorom: Weronice Ciślak i Sarze Marek, nauczycielom śpiewu: Elizaviecie i Łukaszowi Maciejewskim oraz współpracującym z nami od wielu lat muzykom: Waldemarowi Łyczykowskiemu, Andrzejowi Przybyłowi, Zdzisławowi Pruchniakowi, Adamowi Knoblowi oraz Karolinie Kocik. Dzięki Wam możemy kontynuować pracę i upowszechniać polską kulturę ludową wśród kolejnych pokoleń.

Nagroda „Dębowego Liścia” zostanie wręczona podczas Koncertu Ostatkowego, który odbędzie się w dniu 21 lutego br. w hali GOS w Suchym Lesie.

Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie

Bilety na koncert dostępne w sekretariacie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie oraz na stronie internetowej: https://tiny.pl/wpzrx

 

Brak opisu.