To były piękne dni…

Po trwającej ponad 2o godzin podróży dotarliśmy do Chateaugiron. W progach merostwa oczekiwały nas panie Marielle Deport – mer miasta oraz Claudine Desmet – koordynator wydarzeń związanych z koncertem na 20lecie działalności L’association Châteaugiron-Puszczykowo. Powitały nas także 24 rodziny, u których mieliśmy zamieszkać na tych kilka dni. Emocje były wielkie, podobnie jak obawy przed barierą językową. Okazało się jednak, że nie było żadnych problemów z porozumiewaniem się – co najwyżej dużo śmiechu!

Piątek spędziliśmy na spełnianiu marzeń…tak, tak…wielu z nasz marzyło, by zobaczyć Mont-Saint-Michel, słynne opactwo mieszczące się na skalistej pływowej wyspie w Zatoce Wzgórza Świętego Michała. Wrażenie niezapomniane!

Sobotni koncert w sali Le Zephyr przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów i nas samych – dla takich chwil warto przemierzyć Europę! Piękna scena, doskonała akustyka, oświetlenie, garderoby, a na widowni ponad pół tysiąca osób. Publiczność żywo reagowała na dynamikę koncertu wg scenariusza Renaty Banaszewskiej. Były bisy  i owacje na stojąco, a w kuluarach mnóstwo ciepłych słów, gratulacji i podziękowań. Świadomość, że sprawiliśmy radość tylu osobom naprawdę uskrzydla! Na sali byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, merowie Chateuagiron i Osse, a także konsul honorowy RP Michel Dorin. Z Rennes i Saint Malo przybyły grupy Polonii, których obecność była dla nas szczególnie ważna: wszak to najprzychylniejsza, ale zarazem najbardziej wymagająca publiczność.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszej podróży, szczególnie paniom  Marcie Rzepczyńskiej – Prezes Stowarzyszenia Châteaugiron-Puszczykowo, Elwirze Wróbel  z Domu Bretanii oraz Claudine Desmet z L’association Châteaugiron-Puszczykowo. Dziękujemy również Powiatowi Poznańskiemu za udzielone wsparcie i umożliwienie atrakcyjnej promocji Zespołu i regionu.

DSC03251