Warsztaty Chóru Cantus Familiaris Ułańska Zagroda

W dniach 14.05-16.05 chór Cantus Familiaris przebywał na weekendowych warsztatach w uroczej „Ułańskiej zagrodzie”, położonej w malowniczym terenie tuż obok Drawieńskiego Parku Narodowego. Na te warsztaty czekaliśmy ze szczególną niecierpliwością, gdyż od października próby chóru odbywały się prawie wyłącznie online. Stęsknieni za wspólnym śpiewaniem „na żywo” spędziliśmy ponad 10 godzin na próbach, szlifując nasz dotychczasowy repertuar i pracując nad nowymi utworami. Na zaproszenie właścicieli ośrodka w sobotę wieczorem zaprezentowaliśmy krótki koncert dla gości. Wykonaliśmy kilka utworów świeckich i religijnych z różnych epok, między innymi: „Kołysankę” J. Maklakiewicza, „Służyłem ja tobie” i „Zdrowaś Królewno Wyborna” A. Koszewskiego. Ciekawy charakter tego miejsca – „Ułańska zagroda” bowiem jest zwieńczeniem pasji do historii i tradycji 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich – uczciliśmy, wykonując na zakończenie występu piosenkę „Ułani, ułani, malowane dzieci”, w której solo zaśpiewał Jan Kołtun. Po występie, ciepło przyjętym przez publiczność, zaśpiewaliśmy Litanie Loretańską pod figurką Najświętszej Marii Panny, znajdującą się obok „Ulańskiej zagrody”.
W niedziele po porannej próbie wyruszyliśmy do Borui Kościelnej. Tam, po raz drugi podczas tego warsztatowego weekendu, wzięliśmy udział w nabożeństwie majowym, po którym również mieliśmy okazję zaśpiewać kilka utworów dla zebranych osób. Przelotny deszcz nie wystraszył ani chórzystów, ani słuchaczy.
Weekend, pełny owocnej pracy, zakończyliśmy śpiewaniem na Mszy Św. w historycznym kościele pw. św. Wojciecha w Borui Kościelnej.
Bardzo się cieszymy, że wznowienie chóru po ograniczeniach pandemicznych odbyło się tak pomyślnie. Zamierzamy kontynuować aktywną pracę, aby osiągnąć kolejne sukcesy artystyczne.