XI Spotkania Folklorystyczne na Ziemi Wolsztyńskiej

Weekend 21-23 czerwca spędziliśmy na ziemi wolsztyńskiej.
W piątek miał być korowód i Tajemnica Krótkiej Nocy, a była burza z piorunami. Nie przeszkodziło nam to jednak w fantastycznej integracji. Wspólnie z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Tursko, Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska” i Zespołem Pieśni i Tańca Kębłowo bawiliśmy się do białego rana przy dźwiękach kapeli i nie tylko.
Sobotę rozpoczęliśmy od zwiedzania parowozowni w Wolsztynie oraz od sesji zdjęciowej w wolsztyńskim skansenie – sesja była dziełem naszej tancerki – nieocenionej Martyny Kozłowskiej. Wieczorem, wspólnie z innymi zespołami wystąpiliśmy podczas koncertu w Domu Kultury w Kębłowie.
Niedziela, to uroczysta msza święta w kościele w Kębłowie, w której uczestniczyliśmy wspólnie z innymi zespołami. Po obiedzie, przy pięknej pogodzie, wszyscy zatańczyliśmy kolejny cudowny koncert – tym razem w malowniczej scenerii wolsztyńskiego skansenu.
Ten weekend był dla nas wspaniałym zakończeniem roku, nie tylko szkolnego ale i artystycznego oraz radosnym wejściem w czas wakacji. Wróciliśmy z wieloma wspomnieniami, nowymi znajomościami i nadzieją, że uda nam się spotkać znowu.